Na občerstvení

Zaměstnanci stěhovacích firem po vás nebudou vyžadovat žádné občerstvení a prezenty, jak tomu bývalo zvykem za socialismu, ale pokud jim nabídnete jen tak, pro radost, například borůvkový koláč, ve vší slušnosti vaši nabídku neodmítnou. My však máme na mysli především občerstvení pro vás samotné, pro vaši rodinu či příbuzné, kteří vám s levným stěhováním v Praze Odnesto.cz pomáhají. Mnozí lidé totiž v tom návalu povinností zapomenou sami na sebe a pak se odbývají někde nakupováním baget u čerpacích stanic nebo jakéhosi nezdravého fastfoodu. Věnujte stravování maximální pozornost a připravte si pokrmy dopředu i tehdy, máte-li již odmraženou a sbalenou chladničku. A nezapomínejte také na dostatek nealkoholických tekutin, nejlépe ovocné džusy (neslazené koncentráty), některé minerálky či balenou vodu.

kartonová krabice

Na parkování

Že se za parkování v některých městech platí, není žádným tajemstvím, ale co si někteří lidé včas neuvědomí, je úřednická lhůta na vyřízení žádosti parkování pro stěhovací vůz. Městský magistrát, odbor dopravy, má na vaši žádost celých třicet kalendářních dnů, a pokud se stěhujete dříve, než úředníci váš požadavek přiklepnou, nebude vám to samozřejmě k ničemu a bude to pořádný krok do velkého průšvihu. Jak jistě uznáte, stěhováci neumí levitovat a vznášet se nad vaší ulicí, aby pak do stěhovacího vozu přemístili vaše věci.

krabice na stěhování

Na úklid a dobré sousedské vztahy

Snažte se vycházet s lidmi ve vašem okolí ve slušnosti a nezapomeňte po sobě také uklidit. V obou domech vyvěste termín vašeho stěhování s omluvou, že budete častěji blokovat výtah, a snažte se nepůsobit příliš velký hluk. Měli byste také po sobě vytřít domovní schodiště a nečekat, až to provede někdo za vás. A pamatujte si, jak se zapíšete první dny do povědomí vašich sousedů, tak vás budou ti lidé také vnímat po celou dobu vašeho pobytu.