I vy najdete to pravé https://www.zeleneslevy.cz/i-vy-najdete-to-prave/. Narodili jsme se proto, abychom žili. A to nemyslím v tom slova smyslu, že máme jen dýchat a zajišťovat si naše základní potřeby. Právě naopak. Bylo nám dáno narození jako naši největší šanci. A prostřednictvím našeho života, máme možnost si ho maximálně užít. A to se všemi možnými výzvami, které k němu patří. Protože úplně to nejsmutnější je právě to, že staří lidé často v domovech důchodců vzpomínají na to, co nestihli za svého života udělat. A ať se již honíte za hmotnými statky a slávou anebo prestiží v práci, tak nezapomeňte, že to nikdo ze starých lidí nezmiňuje. Ale jsou to spíš věci nehmotného charakteru.

láska

Dost často na sklonku života litujeme, že jsme nemohli být se svými milovanými. Anebo, že jsme dostatečně neprojevovali lásku svým dětem. Anebo, že jsme si nedokázali jít za svými sny. A tak je podle mě hodně důležité zastavit se. A to právě teď. I když řeknete, že teď v životě prožíváte hektické období a máte mnoho starostí. A ty přeci nepočkají a vy nemáte čas. Ale to je ono. Jediné, co tu máte je čas. A tak si ho udělejte. Na svoje blízké, rodinu, přátele, svoje děti. A udělejte si čas na to, jim říct, jak moc je milujete. A taky jak moc jste vděční za jejich přítomnost a za vše kdy při vás stáli.

svoboda

A uvidíte, že vás zaplaví pocit lásky a vděčnosti. A vy najednou zjistíte, že právě tohle je to pravé. Že v záplavě hledání a získávání si světa jste zapomněli. Že to, co hledáte a je pro vás to skutečně pravé máte doma vedle sebe. Anebo blízko kolem sebe. A proto stojí za to žít. A máme to každý, protože každý z nás má někoho, komu na něm záleží. A nemusí to být vždy jen člověk. Ale taky váš milovaný pejsek, či jiné zvířátko. A když ani to ne, tak je tu vzpomínka. Aspoň jedna hřejivá a láskyplná vzpomínka. S kterou cítíte to pravé. Lásku a vděčnost ve svém srdci.