Jak často vaříte?
Pokud máte větší rodinu a vaříte denně, nejspíš uvítáte dostatečně velkou linku, kde bude nejen dostatečně velká pracovní plocha, ale kde bude i dost místa pro ukládání nádobí. Někdo nemá možnost mít sklep nebo spíž a tak se musí spolehnout na úložné prostory v lince. Je to problém většiny současných novostaveb, protože postavit podsklepený dům je opravu finančně náročné. Mnoho lidí si nechává stavět typové projekty, ve kterých spíže většinou nebývají, a tak je potřeba myslet na dostatek úložných prostor právě při výběru linky.

tmavá linka

Nezáleží na tom zda máte starší dům a budete rekonstruovat nebo si budete vybírat linku do novostavby. Ideální volbou je truhlář, který vám vyrobí i moderní kuchyně na míru Glanckuchyne.cz. Kuchyně na míru je nejlepší volbou, protože taková kuchyně využije všechen prostor, který pro linku máte k dispozici, takže máte větší jistotu že budete mít kuchyni tak akorát.

světlá linka

Většina lidí má dnes spojený obývací prostor s kuchyňským koutem. Díky tomu je celá rodina v kontaktu, a když přijde návštěva, nemusíte odbíhat pryč. Můžete spolu trávit čas i při vaření, což oceňují zejména lidé s malými dětmi – máte je neustále na očích.

Linku vybírejte především podle funkcí, teprve poté až podle designu
Je sice těžké se nenechat unést tím co se vám líbí, ale v prvé řadě musíte vybírat linku podle rozměrů a typu skříněk. Čím více šuplíků, tím většinou lépe – můžete je využít k ukládání nádobí i potravin. Truhlář pro návrhu využije každý kousek místa, takže budete mít v kuchyni i různé vychytávky, které vám ušetří místo. Nechte si poradit a výsledkem bude návrh, který se vám nejspíš zalíbí natolik, že si ho necháte vyrobit.

Máte spíž ani sklep? Pak budete muset mít potravinovou skříň. Nezapomínejte ani na plnohodnotné využití rohů, kam se dají umístit výsuvné a otočné systémy, které vám usnadní manipulaci s uskladněnými věcmi.