Ne všechny odkazy jsou stvořeny si rovné. To víme skoro všichni, ovšem Majestic nyní poskytuje daleko více postřehů a informací ohledně precizního kontextu ohledně toho, proč a kde se některé odkazy objevují.
 
Jásání jako nikdy předtím.
 
Už dříve v tomto týdnu společnost oznámila, že hodlá aktualizovat a upgradovat její nástroj, aby tak dovolila SEO konzultantům a praktikům objevovat odkazy v daleko větší hloubce. Nástroj nyní organizuje webové stránky do čtyřiceti segmentů a poskytuje tak viditelnost do toho, kde se backlinky fyzicky objevují na webové stránce, jaký text je vlastně obklopuje a interní a externí hustotu odkazů na dané webové stránce. To pomáhá daleko lépe a snadněji určit, které odkazy jsou daleko hodnotnější a potenciálně odkrývají nové příležitosti pro budování odkazů.
 
Pohled na uživatelskou lištu kontextu odkazů British Heart Foundation
Vyhledávání / rozdělení / filtrování.
 
Alespoň podle Dixona Jonese, celosvětového firemního ambasadora společnosti Majestic, nové možnosti dovolují SEO praktikům a konzultantům  dělat následující věci:
 

  • Nalézt všechny backlinky v doméně, kde je užito jakékoliv klíčové slovo v obklopujícím textu.
  • Nalézt „DoFollow“ odkazy, které se ukrývají na zhruba dvaceti procentech webových stránek.
  • Nalézt odkazy, které jsou těsně spjaty s ostatními odkazy, takže je tu pravděpodobnost spamování položek složky
  • Nalézt odkazy na webových stránkách vysoké hodnoty, které neobsahují spoustu ostatních externích odkazů.

 
Nástroj nabízí hned několik způsobů, jakými můžete vyhledávat, rozdělovat a rozlišovat a také filtrovat data, abyste získali opravdu precizní a esoterické výsledky.